top of page

Žmogaus papilomos viruso infekcija blogina spermos kokybę

Nesvarbu, kokio amžiaus yra lytiškai aktyvūs vyrai, jų infekuotumas žmogaus papilomos viruso  (ŽPV) infekcija yra didesnis nei moterų, o tikimybė užsikrėsti išlieka visą lytiškai aktyvų gyvenimą (1,2). Ilgai išliekanti didelės rizikos ŽPV infekcija didina riziką vyrams susirgti varpos, išangės ar gerklų vėžiu.

Bet ar žinojote, kad infekuotumas ŽPV gali bloginti spermos kokybę ir būti viena iš nevaisingumo ar persileidimo priežasčių?(3,4) ŽPV infekcija ženkliai dažniau aptikta tiems vyrams, kurių spermos kokybės parametrai buvo prastesni, o ŽPV infekuota sperma neigiamai veikia nėštumo išeitis...

 

1. Natural history of HPV infection in men: The HIM study. | Cancer Epidemiology, Biomarkers & Prevention | American Association for Cancer Research (aacrjournals.org)

2. An analysis of HPV infection incidence and clearance by genotype and age in men: The HPV Infection in Men (HIM) Study - PMC (nih.gov)

3. Medicina | Free Full-Text | Human Papillomavirus and Infertility (mdpi.com)

4. Frontiers | The Impact of 9-Valent HPV Vaccination on Couple Infertility Prevention: A Comprehensive Review (frontiersin.org)

9.png

Žmogaus papilomos virusais (ŽPV) infekuotos moterys dažniau gimdo prieš laiką

10.png

Priešlaikinis gimdymas gali įvykti kai:

  • Nėščioji yra infekuota ŽPV (1);

  • Nėščiąjai diagnozuoti ryškūs gimdos kaklelio pokyčiai, kurie atsiranda dėl ilgalaikės ŽPV infekcijos (2);

  • Nėščioji buvo gydyta dėl gimdos kaklelio pažaidų, kurios atsirado dėl ilgalaikės ŽPV infekcijos (3).

1. Association Between Maternal Human Papillomavirus Infection and Adverse Pregnancy Outcomes: Systematic Review and Meta-Analysis

2. HPV infection and pre-term birth: a data-linkage study using Scottish Health Data

3. Adverse obstetric outcomes after local treatment for cervical preinvasive and early invasive disease according to cone depth: systematic review and meta-analysis

Ilgas yra geriau

„Prieš du metus man patrumpino gimdos kaklelį. Buvau pastojus, bet persileidau. Dabar vėl esu nėščia, bet diagnozuotas gimdos kaklelio nepakankamumas, sako, kad neišnešiosiu. Ar gali taip būti dėl patrumpinto kaklelio?“ - kalba moterys forumuose.

Galimo persileidimo priežasčių yra tikrai ne viena, dažniausia jų – chromosominės anomalijos. Įprastai persileidžia apie 10 iš 100 nėščiųjų, kurių nėštumas patvirtintas kliniškai. Net 80 proc. iš jų – pirmame nėštumo trečdalyje. Beje, dar kone dvigubai tiek moterų persileidžia net nežinodamos, kad yra nėščios.

 O priešlaikinį gimdymą lemia dar ir daugybė kitų priežasčių.

44.png

„Stresas, sunkus fizinis darbas, įvairios infekcinės ligos, o kartais ir vaisiaus imuninės ar endokrininės sistemos ligos. Jį gali lemti genetinės priežastys, ginekologiniai susirgimai ir operacijos. Pavyzdžiui, GIMDOS KAKLELIO OPERACIJA arba cezario pjūvio operacija, kuri kartais atrodo, kad gali išspręsti daugybę su natūraliu gimdymu susijusių baimių, bet kito nėštumo metu gali tapti priešlaikinio gimdymo priežastimi”, - cituojame profesorę Meilę.

Gimdos kaklelis „trumpinamas“, kai reikia pašalinti ikivėžinius gimdos kaklelio pokyčius, kuriuos, kaip taisyklė, dažniausiai sukelia žmogaus papilomos virusas. „Trumpinimo“ metodų yra visokių, bet nėra nei vieno, kuris būtų visiškai „saugus ir nekaltas”.

BENDRA RIZIKA PAGIMDYTI PRIEŠ LAIKĄ PO GIMDOS KAKLELIO PAŽAIDŲ GYDYMO DIDĖJA DU KARTUS.

Labiausiai rizika gimdyti prieš laiką didėja, jei gimdos kaklelio pažaidos operuojamos ne pirmą kartą (net KETURIS KARTUS), o kai gimdos kaklelis „trumpinamas” peiliu ar skalpeliu (angliškai “cold knife conisation”) – rizika didėja TRIS kartus.

Lietuvoje gimdos kaklelio „trumpinimai” dažniausiai atliekami elektros kilpa. Net ir atliekant operaciją „elegantiškai”, riziką priešlaikiniams gimdymams padidinam bent 1,5 karto, o jei pjaunam nuoširdžiai giliai - IKI PENKIŲ KARTŲ.

Tad mūsų atsakymas būtų: įmanoma, kad tas „trumpinimas” galėtų būti kaltas.

Priešlaikinis gimdymas: profesorė patarė, ką svarbu žinoti nėščiosioms ir kokiais mitais nesivadovauti - DELFI Šeima

Adverse obstetric outcomes after local treatment for cervical preinvasive and early invasive disease according to cone depth: systematic review and meta-analysis - PMC (nih.gov)

bottom of page