top of page

Kai „mandagi tyla“ gali būti lemtinga

16.png

Matomos lytinių organų karpos, kurios atsiranda dėl mažos rizikos žmogaus papilomos viruso infekcijos (MR ŽPV), diagnozuojamos KAS DEŠIMTAM suaugusiam žmogui. O beveik 80 proc. lytiškai aktyvių suaugusių žmonių jų patys tiesiog nepastebi. Ir gydytojai ne visada pamato. Nes gali būti dar labai mažos, dar neužaugusios. Gal ir neužaugs, jei pasiseks. Dažniausiai keblumų, nustačius jas suaugusiam žmogui, nekyla jokių. Pasikalbam, kartais stebim, kartais gydom, aptariam prevenciją, rizikas, kartais sutariam susitikti dar kartą.

VAIKAMS KARPOS LYTINIŲ ORGANŲ SRITYJE GALI ATSIRASTI DĖL ĮVYKUSIO SEKSUALINIO SMURTO.

IR VA ČIA MANDAGI TYLA NIEKAIP NETINKA.  Medicinos darbuotojas turi pareigas ir kaip asmuo, ir kaip specialistas (BK 237 ir BK 238 straipsniai). Net jei ir kyla pavojus suklysti.

Ano-genital warts in children: sexual abuse or not? - Journal of Pediatric Health Care (jpedhc.org)

A Discussion of High-Risk HPV in a 6-Year-Old Female Survivor of Child Sexual Abuse - PMC (nih.gov)

Baudžiamasis kodeksas (infolex.lt)

Man labai skauda... TEN

„Sukonkretinkit - kur?“

„Nu ten viduj, tiesiog dega. Nesmagu kalbėti apie tai, bet negaliu daugiau. Vyras pyksta, o man taip skauda“.

„Pyksta, kad pas daktarus neinat?“, - vis dar nesusigaudom.

„Kad mylėtis nenoriu. Sukandus dantis, kad ištverčiau. Buvau pas kitą daktarę, buvo paskyrusi žvakutes, bet jos hormoninės, tai vyras neleido naudoti, nes žinot, hormonai kenkia“.

Pažiūrėjom TEN, kur skauda... nesikeikiant...

Pirma mintis –  vėžys. Pūliuojanti žaizda šalia TEN, ką skauda, atrodytų kaip kūdikio odelė. Po eilės tyrimų diagnozė „supaprastėjo“ – makšties gleivinės infekcija ir pragulos* (perskaitėt teisingai) dėl atrofijos pomenopauzėje.

ATROFIJA, nes metų jau ne 16, o visi garbūs 61. O kai tau 61, tada (va, kaip netikėta) organizmas neprisigamina ESTROGENO. O be jo, šalia tokių niekučių, kaip šalčio/karščio bangos, slenkantys plaukai, raukšlėta oda, miego sutrikimai, sąnarių skausmai, širdies vargai ir kitos panašios smulkmenėlės, dar gali atsirasti vadinamieji urogenitaliniai sutrikimai**: įvairūs šlapinimosi nuokrypiai, infekcijos, vulvos niežulys, odos ir gleivinių atrofija ir kiti reikalai. Ir vėl nepatikėsit - kai kuriuos perimenopauzinius*** urogenitalinius sutrikimus, įskaitant ir makšties gleivinės atrofiją, labai gerai gydo moteriškas hormonas estrogenas. Čia tas, kurio jau negamina kūnas, bet jo reikia, nors verk. Ir ne, hormonai nežudo, jau rašėm.

61.png

Bet mums kilo kitų klausimų:

  • Kodėl brandžiai garbinguose metuose TEN vis dar gėda vadinti makštimi?

  • Kodėl vyrui negalima/nepatogu (?) pasakyti, kad ne, tokių ar jokių santykių nenoriu ir neturėsiu. Ar jei kiti santykių būdai yra „nepriimtini ar gėdingi“, vyras gal, tuomsyk, galėtų kuri laiką „pyktį nuleisti“ pats su savimi?

  • Kodėl kaip ir atsakingai už save moteriai vyras gali nurodinėti/nuspręsti, ką ji naudos gydymui, o ko ne?

  • Ir kodėl vis dar ta pati lyg ir absoliučiai adekvati veiksmuose moteris šeimoje neturi teisės priimti sprendimų pati?

P/S. Ir vėl nepatikėsit – viename gydymo etapų HORMONINĖS žvakutės netgi labai padėjo.

*buvo papildomų rizikos veiksnių.

** jų gali atsirasti ne tik dėl perimenopauzinių pokyčių.

*** gali atsitikti ir prieš menopauzę (paskutines gyvenimo mėnesines), ir po jos.

Prabilk, nes jau laikas

63.png

Jauna moteris. Pirmagimį gimdė prieš tris mėnesius, dabar norėtų pakalbėti apie lytinius santykius po gimdymo. Trys mėnesiai yra plius minus dvylika savaičių, fiziškai sveika, viskas kaip ir ok.

Jau žiojamės skelti džiugią odę apie lytinių santykių po gimdymo „kai-jei-už-prieš-pozos-lubrikacija-saugumas-pavojai-artumas-kliūtys…“, kai staiga suprantame, kad kažkas čia ne taip. Dar keli, dažniausiai jokių įtarimų nekeliantys kontroliniai klausimai, kai „kažkas čia ne taip“ paaiškėja: smegenis gręžia vyras, nes gi „jau laikas“.

Na vat ir netikėk prietarais, kad bėda (šį kartą - klinikinės situacijos) nevaikšto po vieną. Dar vienas gyvenimo burbulas, kurį pateikė diena. Tik šitas nepanašus į tą, piešiamą atvirukuose. Šitas kitoks, įskilęs. Čia kai pamatai, kad IR VĖL kažkur yra sušvilpta informacijos sklaidos spraga, nes va šio burbulo ji tiesiog nepasiekė. Jokiais kanalais. Nes šiam burbului „JAU LAIKAS“ yra lygu „TAIP REIKIA“, nors visa esybė rėkia – „dar negaliu!“.

Žinutė paprasta.

LYTINIAI SANTYKIAI PRIEŠ JŪSŲ VALIĄ YRA SEKSUALINIS SMURTAS.

TAI YRA SEKSUALINIS SMURTAS NET IR TADA, KAI „JAU LAIKAS“ YRA JŪSŲ VYRAS.

Santuoka nereiškia neginčijamos partnerio teisės į jūsų kūną, o „jau laikas“ nėra privaloma pareiga.

Praėjus 2-3 mėnesiams po gimdymo, net aštuonios iš dešimties moterų sekso vis dar nenori. Beveik 40 proc. jo nenori ir po pusės metų, nors tuo metu lytiškai aktyvios tampa jau beveik visos. Kai kurios nurodo, kad lytinius santykius po gimdymo pradeda tik dėl to, kad patenkintų savo partnerį ir (ar) nesijaustų atstumtos, nors vis dar nesijaučia jiems pasiruošusios.

Jei jums kyla klausimų, kada lytiniai santykiai yra smurtas, visada galima pasitarti – www.prabilk.lt

Ir dar. Lapkritis žymus ne tik Black Friday žaidynėmis. Jis duoda pradžią tarptautinei socialinei akcijai - 16 pasipriešinimo smurtui prieš moteris dienų. Gyvenimas rodo, kad kol kas Black Friday laimi...

P/S. Beje, kolegos, moterys sako, kad mes apie lytinį gyvenimą po gimdymo su moterimis nekalbam. Taip sako trys iš keturių. Negerai kažkaip gaunas.

P/P/S. Dėde, šį kartą su tuo „jau laikas“ - nepaeis. Pasistengėm.

Kai smurtauja sijonas

Riogsom anądien sau po budėjimo ryte gerokai nušiurę, graužiam vėlyviems pusryčiams sveiką morką (ne tai, kad iš noro didelio, bet lažybas reikia laimėti, nors verk) „skrolinam“ kokį trečią kilometrą feisbuke, pakeliui pasirašydami peticiją už meilę, pasitobulindami nevaisingumo temomis, pasidomėdami man ne pauzės naujienomis, „palaikindami“ vieną kitą tėvų įkeltą atžalą (nederėtų skatinti, bet miela gi),  pasimokom iš politikų, kaip reikia gebėti vartytis teisme, ir maratonas baigiasi kone užspringus iš nuostabos.

Skaitom ir negalim patikėti, kad tai, ką matom, nėra regėjimo haliucinacija.

„Kad formuotųsi moters drovumas, jai reikia įsijausti ir į vyro psichiką. Taigi toks pasakymas, kad „apsirengiu, kada esu seksuali“ ir merginos apsirengia, apsinuogina, ypatingai tas vietas, į kurias vyrai jautriai reaguoja, tai tam tikra prasme galima vertinti kaip tam tikrą prievartą prieš vyrą“.

Dar kartą perskaitėm. Ir dar bent keturis kartus. Nes nu yra ką veikti, kad bent pabandytum suprasti. Bet rašo, kad mokytojus taip moko, kad jie paskui mokyklose jaunuoliams pasakotų.

72.png

Mokyklose turi būti lytinio ugdymo ir švietimo pamokos. Nuomonės nekeičiam, nes dar nei vienas kontra mūsų neįtikino. Bet kad jos būtų tokios...

Sako – „išimta iš konteksto“.

Tai ir mes „išėmėm“, smagu gi:

  • Vyrai „jautriai reaguoja“ į kojas. Faktas. Bet tai kaip čia tada yra - jei apsivelki sijoną 20 „cemų“ aukščiau kelių, tai tampi begėde, prieš vyrą piktybiškai smurtaujančia bjaurybe? Tai pilnos mokyklos tada tokių naudojančių prievartą smurtautojų, ne?

  • O gal reikia paduoti dizainerius į teismą, kad visokias bjaurastis kuria? Ir krautuves, kurios tomis bjaurastimis prekiauja. Ir pliažus uždarysim – ten iš viso vienos smurtautojos su jautriom vietom kepinasi.

  • Jungtys tarp galvų veikti turi teisingai. Kažkaip galvojom, kad laikai, kai moteris turi prisiimti atsakomybę už savęs negalintį suvaldyti hormoninį sutvėrimą, jau praėjo (kažkaip taip Zalytis apie save ir kitus XY rašė).

  • Lažinamės, kad jei tose švietimo ir ugdymo pamokose dėstytų savo sričių ekspertai, nerašantys egzaminų balų, tai būtų labiausiai laukiamos pamokos 😊

Ironiška. Balandis – seksualinio smurto prevencijos mėnuo.

„Vyrai linkę į prievartą, o moters kūnas – vartojimo objektas“? Po VDU dėstytojos teiginių – aštri kritika - LRT

www.prabilk.lt

Šiukšlė konteineryje

73.png

„Laukiu dienos, kai Europos Žmogaus Teisių Teismas pripažins tėvo teisę į biologinį kūdikį ir į galimybę jį auginti net būnant vienišu tėvu, kai bus priimtas sprendimas, ginantis vyro teisę įpareigoti moterį pagimdyti jo biologinį kūdikį. Mat moteris, jei vyras reikalauja nutraukti nėštumą, gali su juo išsiskirti ir vis tiek pagimdyti vaiką. O vyro teisių į tėvystę niekas negina... Jis yra kaip šiukšlė konteineryje“.

Mums reikia į teksto suvokimo kursus. Rekomendeišns, plyz. Urgent.

Anyway, pabandėm prisiminti, kada moteris istorijos vingiuose galėjo pasirinkti laisva valia be ilgo kelio į tą laisvą pasirinkimą.

Spragos išsilavinime. Nepamenam.

Keli klampūs ir klaidūs pavyzdžiai:

  • Pirmoji moteris akušerė ginekologė – Agnodice – turėjo apsimetinėti vyru, nes moterims medicinos mokytis nebuvo galima. Tai buvo 400 metų prieš mūsų erą. Populiarumas buvo toks didžiulis, kad pavydOLEI apskundė „ginekologą“ „nepadoriu elgesiu“. Apie viduramžių patriarchato moterų medžioklę jau net nekalbėsim, bet medicinos mokslų moterims laisviau pradėta leisti mokytis tik 19 amžiuje.

  • Turim įtarimą, kad pirmoji aktorė teatre – Moll Cut-Purse - 1611 jame vaidino tik dėl to, kad buvo laisvos sielos maištininkė, vilkėjusi vyriškais drabužiais, rūkiusi turbūt daugiau nei statistinis vyras tuo metu ir, beje, vaidino ne moterį, o vyrą.

  • Moterims olimpinėse žaidynėse buvo leista varžytis tik 1900 metais. Tais metais Helene de Pourtales įrodė, kad moterys gali laimėti ir tapo pirmąja moterimi, laimėjusia Olimpinį aukso medalį. Vis tik, net ir po to, pvz., 1967 metais, Katherine Swithzer, norėdama dalvauti Bostono maratone, į jį turėjo registruotis apgaulės būdu, nes gi moterims negaaalima!

  • Sufražistė yra moteris, kovojanti už moterų teisę ne tik balsuoti, bet ir kelti savo kandidatūrą rinkimuose.  Pirmą kartą apie moterų galimybę balsuoti randame parašyta 17 a. pradžioje. Kokioj ten tai Frislandijoje, kad ir kur ten ji buvo. Bet ir tada buvo sąlygų – turėjai turėti žemės, kad galėtum tapti bent truputį svarbi. Rašo, kad pirmoji savivaldos šalis, pripažinusi visų moterų rinkimų teisę, buvo Naujoji Zelandija, tai padariusi tik 1893 metais. Ačiū, Kate Sheppard!

  • Amerikos teniso čempionė ir socialinių pokyčių aktyvistė Billie Jean King 1973 m. pagrasino boikotuoti „US Open“ turnyrą, nebent moterys gaus vienodą piniginį prizą, kaip ir vyrai. „US Open“ tapo pirmieji, suvienodinę atlygį. Bet indženeral, moterys ir toliau uždirba mažiau, nei vyrai. Dažnai tik dėl to, kad jos neturi „ragatkės“ chromosomos.

  • Pirmoji juodaodė moteris – Cathy Williams – į armiją 1866 metais galėjo patekti tik apsimetus vyru. Paaiškėjus faktui, buvo „paaukštinta“ iki virėjos ir indų plovėjos. Nes armija – ne kokių tai bobų, o ypač buvusių vergių, reikalas.

Jau net visi 24 metai, kaip yra XXI amžius. Knyga ON TOP.

bottom of page