top of page

Norėjau ją iškepti

„Žiūrėjau į savo kelių mėnesių dukrytę ir mačiau broilerio vištą, kurią reikia paruošti šeimai kepimui. Mintyse jau dėliojau sparnelius ir šlauneles į indą, barsčiau prieskoniais, net mąsčiau, kurioje temperatūroje gražiausiai apskrustų oda... Nežinau, kiek laiko tai truko, bet, atsipeikėjus, išlėkiau į balkoną ir stovėjau ten, kol sustirau į ragą. Užsikimšus ausis, kad dukros verkimo negirdėčiau“,- pasakoja dabar jau tos pačios neiškeptos dukros anūkais besidžiaugianti 72 metų moteris, kuriai veidrodis daugių daugiausiai rodytų max 60 metų. O mums, klausant ir realiai įsivaizduojant, kokia tai galėjo būti katastrofa, toks jausmas, kad net gimda iš siaubo iškrito. Ką jau ten širdis į kulnus.

59.png

„Pagalbos beveik neturėjau, o ji buvo labai mažai miegantis ir daug dėmesio reikalaujantis vaikas. Pamečiau save“, - verkia. „Dabar žinau, kad man buvo baisi pogimdyminė depresija, apie kurią tuo metu niekas su mumis nekalbėjo. Savo dukrai iki dabar apie tai nepasakojau, bet jūs net neįsivaizduojate, su kokiu siaubo ir kaltės jausmu iki šiol gyvenu. Net ir dabar kartais atsikeliu naktį, susapnavus košmarą... Jūs pirmi, su kuriais apie tai kalbu...“

Reiškia, šie žodžiai buvo užrakinti net 51 metus, o dabar liejosi tokiu pačiu srautu, kaip ir ašaros. Tad tik klausėm ir dėkojom visiems pasaulio likimams ir apvaizdoms, kad tas balkonas pasitaikė laiku ir vietoj.

ŽMONĖS, motinystė nėra vien gražios nuotraukos feisbuke ar prašmatnūs bantukai bei batukai, derantys prie sienų spalvos. Ir net jei jūsų aplinkoje „nieko panašaus nebuvo ir visa tai - ponių išmislas“, tai maloniai informuojame, kad depresija, kuri, beje, kartais prasideda jau prieš gimdymą, gali ištikti kas penktą moterį. Tad jau kaip nors tas savo nuomones, kad „iš dyko buvimo nežino, ko nori“ susipakuojam į priplėkusias skrynutes ir užkasam sode. Nes niekada nežinai, kada tas „dykas buvimas“ gali baigtis katastrofa orkaitėje.

Jei kyla įtarimų, kad jums ar jūsų artimiesiems nėra visai gerai, TUOJ PAT ieškokite pagalbos. TUOJ PAT.

P/S. Edinburgo pogimdyminės depresijos klausimyno įsivertinimą galima atlikti ir be specialistų pagalbos. Tai galėtų būti pradžia.

Edinburgo-pogimdyminės-depresijos-skalė.pdf (mamamumsrupi.lt)

bottom of page