Kai tėčiai klysta...

12 1.png

Sportininkas, 16 metų.

„Mano tėtis sakė, kad prezervatyvai yra nesąmonė, jie nuo nieko neapsaugo“.

Pamoka tėčiui:

  1. Jei prezervatyvai naudojami teisingai, jie yra labai veiksmingi nuo tokių lytiškai plintančių infekcijų kaip CHLAMIDIJA ir GONORĖJA. Šios ligos plinta per kūno skysčius vaginalinių, analinių ar oralinių santykių metu.

  2. Kai lytiškai plintanti infekcija plinta per odos kontaktą (pvz.: mažos rizikos žmogaus papilomos virusas, kuris sąlygoja karpų atsiradimą arba herpes virusas, kuris pasireiškia skausmingomis pūslėmis), prezervatyvai yra mažiau veiksmingi, bet VIS TIEK VEIKSMINGI.
    Priežastis paprasta. Prezervatyvai neuždengia vulvos, išangės, visos tarpvietės, varpos pagrindo ar kapšelio. Kur neuždengia, ten ir nesaugo.

  3. Dar yra tokios infekcijos kaip hepatitas B, hepatitas C ir ŽIV. Jos plinta per visus kūno skysčius. Prezervatyvas neapsaugos, jei infekcija plis per kraują. Bet šios infekcijos perduodamos ir lytiniu keliu. Tada PREZERVATYVAS PADĖS.

PREZERVATYVAI SUMAŽINA VISŲ LYTIŠKAI PLINTANČIŲ INFEKCIJŲ PERDAVIMO RIZIKĄ, jei vartojami teisingai ir laiku. Beje, kartais jie plyšta.

Mitas Nr. 1

Mano vaikai neturi lytinių santykių, todėl žmogaus papilomos virusai mums yra neaktualu

Manyti taip yra klaida.

  • ŽPV gali būti aptinkami ant odos ir gali būti perduodami liečiant. Vaikams - irgi.

  • ŽPV DNR aptinkama ant užterštų paviršių. Įvairių įvairiausių. Mes juos liečiam.

  • Mama ŽPV gali perduoti gimdymo metu. Bet šitą jūs jau žinot.

Ar pastebėjote, kaip dažnai mamos ir tėčiai sako „mums“, kai kalba apie savo vaikus? Tai va, čia tie MES kažkaip labai tinka...

IR DAR – „PRADEDANTYS“ JAUNUOLIAI MĖGSTA PETINGĄ.

Human papilloma virus infection prior to coitarche - PubMed (nih.gov)

HPV Transmission Not Involving Penetrative Sex (hpvworld.com)

15.png

Mitas Nr. 2

Žmogaus papilomos virusas gali būti išgydomas

21.png

Šiandien dar NĖRA JOKIŲ VAISTŲ, JOKIŲ STEBUKLINGŲ TABLEČIŲ, INJEKCIJŲ AR TEPALIUKŲ, kurie galėtų išgydyti žmogaus papilomos viruso (ŽPV) infekciją. Gydome tik pakitimus, kuriuos sukelia ilgalaikė ŽPV infekcija.

Galime gydyti ikivėžinius pakitimus gimdos kaklelyje, gerklose, išangėje, varpoje, vulvoje, jei juos aptinkame laiku. Kartais stebim, kartais operuojam. Priklauso nuo to, kaip smarkiai negerai. Kartais pavyksta „išsioperuoti“ iš pirmo karto. Bet ne visada.

Karpas irgi galime gydyti. Joms turim ir tepaliukų, ir skysčių ten visokių ir, jei prireikia, chirurginį skalpelį.

Jei virusas išlieka, ratas VĖL IR TOLIAU sukasi iš naujo...

Vėžį irgi gydome. Džiaugiamės, kai (jei) pasiekiame vėžinės ligos remisiją. Jei liga labai išplitusi, neretai sakome  - deja, galiu padėti tik lengviau ištverti...

O PAČIAM VIRUSUI SUNAIKINTI ŠIANDIEN VAISTŲ DAR NETURIME.  

BET TURIME PREVENCINES PRIEMONES. Jei jų paisoma, gali pavykti.

Ir dar kartą primename. ŠITAS VIRUSAS GALI SUKELTI VĖŽĮ.