top of page

ŽPV infekcija naujagimis gali infekuotis gimdymo metu...

8.png

Laringinė (gerklų) papilomatozė – gėrybiniai gerklų navikai. Gerklų papilomatozė siaurina kvėpavimo takus, tampa sunkiau kvėpuoti, dėl to dažnai klaidingai diagnozuojama kaip astma, bronchitas, gerklų mazgeliai ar krupas.

1956 metais Hajek EF rašė: „...daugybinės gerklų papilomos randamos mažiems vaikams ir paaugliams. Tai nėra paveldima, tačiau apie 20 proc. atvejų aptinkama po gimimo”.

Tik po 30 metų ši liga susieta su mamos infekuotumu mažos rizikos žmogaus papilomos virusu (MR ŽPV) ir infekcijos perdavimu naujagimiui gimdymo metu.

Įvairių tyrimų duomenimis, žmogaus papilomos viruso DNR naujagimių gerklose aptinkamas nuo 4 proc. iki 87 proc. Jei infekcija jiems lieka ilgai, vaikai gali susirgti laringine (gerklų) papilomatoze…

Gerai, kad vaikams ši liga nėra itin dažna...

Kiek daugiau apie laringinę papilomatozę rasite čia:

Lietuviškai: Microsoft Word - Laryngeal papillomatosis.docx (medicsciences.com)

Angliškai: Human Papillomavirus Infections in Children: the Potential Role of Maternal Transmission - Stina Syrjanen, Mirja Puranen, 2000 (sagepub.com)

Contribution to the etiology of laryngeal papilloma in children - PubMed (nih.gov)

Ką padarytum dėl savo vaiko?

37.png

Prieš kurį laiką rašėm, kad žmogaus papilomos virusu infekuota mama šį virusą gali perduoti savo naujagimiui gimdymo metu. O ilgainiui kūdikis ar vaikas gali susirgti gerklų papilomatoze.

Kas tai yra? Šlykščiai bjaurios karpos kvėpavimo takuose, kurios trukdo kvėpuoti. Ir kalbėti.

Mokslo pasaulis dalinasi istorija, kurios išeitis gal būtų visai kita, jei šeima su gydytojais būtų nepriėmusi absoliučiai mokslu kol kas niekaip nepagrįstą sprendimą.

3,5 mėnesio amžiaus berniukas papuola į intensyvios terapijos skyrių (reanimaciją) dėl afonijos (dingo balsas) ir stridoro įkvepiant (garsas, atsirandantis orui virpant susiaurėjusiuose kvėpavimo takuose, kai bandoma įkvėpti). Apžiūrint – papilomos stebėtos nosiaryklėje ir visoje stemplėje (!). „Prisirijo” virusų gimimo metu ir rezultatas toks, koks yra. Be balso ir dūsta.

VAIKAS OPERUOTAS 11 KARTŲ KAS 4-6 SAVAITES. Nes toks gydymas yra pirmo pasirinkimo. Gelbėjantis. Pašalinti darinius, kurie trukdo.

Dviejų metų amžiuje „nervai neatlaikė” visiems. Arba toliau vaiką „pjaustyti”, arba bandyti metodus, kurie yra nepatvirtinti mokslu, bet, tikėtina, gali padėti. Pasirenkamas antras variantas ir berniukas paskiepijamas vakcina nuo žmogaus papilomos virusų. Trimis dozėmis. Po trečios dozės karpų jau nerandama ir liga neatsinaujina du metai (toks terminas nurodomas paskelbus straipsnį, tolesnės eigos nežinom).

Kas čia ne taip?

  1. Vakcina neskirta tokiems mažiems vaikams.

  2. Vakcina nėra gydomoji.

  3. Skiepijant vaikus nuo 9 iki 14 metų, reikia dviejų vakcinos dozių.

Viskas yra 100 proc. OUT OF LABEL (ne pagal „instrukcijas”).

Liaudis mėgsta sakyti: „Jei tik žinotum, kur krisi, visuomet pagalvę pasidėtum”. Kas būtų, jeigu būtų, niekas nežino, bet žinutė jums yra tokia:

  • vakcina, kuria Lietuvoje nemokamai skiepijami visi vienuolikmečiai, gali būti skiepijami ir suaugę žmonės.

  • Skiepijant mergaites ir vaisingo amžiaus moteris, jų būsimus vaikus ateityje galima apsaugoti nuo pasikartojančios kvėpavimo takų papilomatozės.

Recurrent laryngeal papillomatosis with oesophageal involvement in a 2 year old boy: successful treatment with the quadrivalent human papillomatosis vaccine - PubMed (nih.gov)

bottom of page