top of page

Vyrų vakcinacija – ar reikalinga?

Men on Beach

ŽPV pavojingas ne tik moterims – vyrų tarpe AR ŽPV gali sąlygoti ryklės, varpos ir išangės ikivėžinius pokyčius bei vėžį, o MR ŽPV - šių organų karpas.

 

Vis daugiau pasaulio valstybių į nacionalinės imunoprofilaktikos kalendorius įtraukia lyčiai neutralią vakcinaciją nuo žmogaus papilomos viruso, šiandien žinome jau 55 tokias pasaulio šalis. ŽPV vakcina vienuolikos metų berniukams Lietuvoje kompensuojama nuo 2023 metų vasario mėnesio.

 

Skiepai rekomenduojami ir vyresniems vyrams. 

 

Kad vakcina būtų efektyvi ne tik asmeniui, bet ir visuomenei, reikėtų paskiepyti bent 80 proc. tikslinės grupės mergaičių, idealu – 90 proc. Skiepijant didesnę dalį mergaičių, sukuriamas taip vadinamas visuomenės imunitetas, kai iš vakcinacijos naudą gauna ir likusi, neskiepyta visuomenės dalis. Šiuo metu Lietuva tokių vakcinacijos apimčių dar nėra pasiekusi, tad berniukų vakcinacija galėtų padėti jiems išvengti ligų, kurias sukelia žmogaus papilomos virusas.

 

Vakcina skirta visiems žmonėms nuo 9 metų amžiaus. Skiepijant berniukus, siekiama apsaugoti juos tiesiogiai, kai (ar jei) mergaičių vakcinacijos mąstai šalyje yra nepakankami.

bottom of page