top of page

Vyrų vakcinacija – ar reikalinga?

Men on Beach

ŽPV pavojingas ne tik moterims – vyrų tarpe AR ŽPV gali sąlygoti ryklės, varpos ir išangės ikivėžinius pokyčius bei vėžį, o MR ŽPV šių organų karpas.

ŽPV vakcina berniukams Lietuvoje šiuo metu nėra kompensuojama, tačiau vis daugiau pasaulio valstybių pradeda skiepyti jau ir berniukus. Šiandien jau 55 pasaulio šalys yra pasitvirtinusios lyčiai neutralią vakcinaciją ir stebi teigiamus rezultatus.

Skiepai rekomenduojami ir vyresniems vyrams. 

Kad vakcina būtų efektyvi ne tik asmeniui, bet ir visuomenei, reikėtų paskiepyti bent 80 proc. tikslinės grupės mergaičių, idealu – 90 proc. Skiepijant didesnę dalį mergaičių, sukuriamas taip vadinamas visuomenės imunitetas, kai iš vakcinacijos naudą gauna ir likusi, neskiepyta visuomenės dalis.

Vakcina yra skirta ne tik mergaitėms, bet visiems žmonėms nuo 9 metų amžiaus. Skiepijant berniukus, siekiama apsaugoti juos tiesiogiai, kai (ar jei) mergaičių vakcinacijos mąstai šalyje yra nepakankami.

Gimdos kaklelio patologijos ir kolposkopijos sekcija, pritarus LAGD, yra parašiusi užklausą į SAM dėl galimybės Lietuvoje nemokamai skiepyti ne tik mergaites, bet ir berniukus, kaip ir dėl galimybės rinktis vakciną, o ne turėti galimybę skiepytis tik viena. Atsakymo kol kas neturime.

bottom of page